į kasą iš viso: 0,00 €
Kaip suplanuoti funkcionalios virtuvės apšvietimą? 0
Kaip suplanuoti funkcionalios virtuvės apšvietimą?

Kaip suplanuoti funkcionalios virtuvės apšvietimą?

Šiuolaikinė virtuvė yra daugiafunkcinis kambarys. Pagal tyrimų, virtuvėje praleidžiame vis daugiau laiko ir atsiduodame ne tik kasdienėms pareigoms, bet ir kartu švenčiame vaišes, laisvalaikį, ugdome pomėgiams. Norėdami užtikrinti visišką komfortą, mums reikia turėti tinkamą apšvietimą. Kaip stilingai ir ergonomiškai išdėstyti virtuvės šviestuvus, kad jie garantuotų naudojimo komfortą, pabrėžtų interjero estetiką ir suteiktų jam jaukią atmosferą? Pasakinėjame!

Svarbiausi virtuvės apšvietimo principai

Virtuvės apšvietimas turi būti ergonomiškas, saugus ir estetiškas. Kaip sukurti šias sąlygas atitinkančią apšvietimo instaliaciją? Tai paprasčiau, nei jūs manote! Planuodami virtuvės lempų išdėstymą, patalpoje paskirkite mažesnes sferas, atitinkančias individualias funkcijas:

  • Centrinis apšvietimas, t.y. pagrindinis šviesos šaltinis interjere, esantis prie lubų
  • Užduočių apšvietimas, siekiantis stalviršių, spintelių, viryklės ir kriauklės
  • Dekoratyvinis apšvietimas, įnešantis į virtuvę malonią, jaukią atmosferą ir pabrėžiantis išdėstymo charakterį

Centrinis apšvietimas virtuvėje

Centrinio apšvietimo vaidmenį dažniausiai atlieka pakabinami arba lubiniai šviestuvai virtuvėje. Minimalistiniai plafonai ir modernūs sietynai – sprendimas, išsiskiriantis montažo paprastumu ir didele išdėstymo laisve. Pakabinamų šviestuvų gaubtai yra estetinis priedas prie madingos virtuvės, dekoruotos angliško, niujorko, retro ar glamour stiliais. Alternatyva vienai lempai yra kompozicijos, sudarytos iš daugybės mažesnių šviesos šaltinių. Įleidžiamas apšvietimas pakabinamose lubose tiks daug šviesos reikalaujančiuose interjeruose. Modernus halogeninis arba LED apšvietimas, taškinių ar reguliuojamų prožektorių pavidalu, leis optimaliai apšviesti pasirinktas patalpos dalis.

sviestuvai virs stalo

Kokią lempą pasirinkti virš stalo?

Virtuvės centrinis apšvietimas labai dažnai patalpiname betarpiškai virš stalo ar virtuvės salelės. Tai ne tik funkcionalus šviesos šaltinis, bet ir efektyvi interjero puošmena. Kokiame aukštume turėtume kabinti pakabinamą šviestuvą, kad šviesa neakintų akių, o abažūras netrukdytų valgyti? Standartiniams stalams, kurių ilgis iki 120 cm, geriausiai tiks vienas šviestuvas, pastatytas maždaug 80 cm virš stalviršio. Jei mūsų stalas didesnis, reikėtų rinktis du ar tris pakabinamus šviestuvus, kurių gaubtai bus keli centimetrų virš prie stalo sėdinčių žmonių galvų.

Paprasčiausias sprendimas pailgam stalui bus šviestuvai su keliais simetriškai išdėstytais šviesos šaltiniais. Šio tipo apšvietimą, be kita ko, siūlo Lenkijos prekės ženklas Nowodvorski. Perm kolekcijos šviestuvai išsiskiria klasikiniu stiliumi ir išraiškinga juoda spalva. Serijoje yra reguliuojamo aukščio sietynai, su vienu, dviem ir trimis gaubtais, kuriuos nesunkiai priderinsite prie konkrečių išmatavimų virtuvės.

Jei norite patys išdėstyti apšvietimą virš stalviršio, atminkite, kad paskiros lempos turi būti 40–50 cm atstumu. Priklausomai nuo efekto, kurį planuojate pasiekti, galite rinktis vienodus arba skirtingų formų ir dydžių, bet vienodo stiliaus gaubtus. Klasikinėse virtuvėse puikiai tiks šviestuvai su pusapvaliais metaliniais gaubtais. Šiuolaikinę boho, skandinavišką ar lofto stilizaciją galite paįvairinti pristatydami įvairių formų abažūrus, naudodami stiklą ar medį.

sviestuvai virs stalo

Funkcionalus apšvietimas virtuvėje

Funkcinio apšvietimo užduotis yra suteikti reikiamą šviesos kiekį virš stalviršio. Po spintele esantys šviestuvai garantuos komfortą ruošiant maistą. Diskretiški halogeniniai arba LED šviestuvai juostelių, lentjuosčių pavidalu tiks bet kurioje patalpoje, nepriklausomai nuo stiliaus ir dydžio. Taškinis apšvietimas turi būti dedamas 40-60 cm intervalais. Dėl to šviesa bus tolygiai paskirstyta darbo vietoje, todėl galėsite patogiai gaminti maistą, pjaustyti daržoves ar plauti indus. Taškinis šviestuvas, esantis po virtuvės lentynomis, puikiai tinka ir kaip dekoratyvinis apšvietimas. Taip apšviesdami stiklinių spintelių vidų išgausite nepakartojamą efektą.

Virtuvės dekoratyvinis apšvietimas

Norėdami pabrėžti unikalų virtuvės charakterį, pasirūpinkite dekoratyviniu apšvietimu. Jaukią, žavią nuotaiką į interjerą įves sieniniai šviestuvai, kuriuose derinamos naudingos ir dekoratyvinės funkcijos. Reguliuojamas sieninis apšvietimas leis nukreipti šviesos srautą bet kuria kryptimi ir suteiks išdėstymui nepakartojamą atmosferą. Įdomus pasiūlymas – pastatyti efektingą stalinį šviestuvą ant virtuvės stalo, stalviršio ar palangės. Taip kambaryje sukursite malonią atmosferą, atitinkančią svetainės ar valgomojo dekorą. Draugišką aurą pabrėš ir tinkamai parinkta šviesos spalva. 3000-2000 K spalvinės temperatūros LED šviestuvai ir lemputės pripildys virtuvę nuostabia, šilta šviesa, kuri leis atsipalaiduoti ir pailsėti.

Patarimas jums. Pradėkite sekti mūsų neprilygstamą Facebook profilį dabar. Taip nepraleisite naujų pranešimų. Taip pat galėsite naudotis unikaliais nuolaidų kodais ir nemokamais gerbiamų interjero dizainerių patarimais..

Komentarai įrašui (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl