į kasą iš viso: 0,00 €
Vaikų kambario apšvietimas - 5 praktiniai patarimai 0
Vaikų kambario apšvietimas - 5 praktiniai patarimai

Vaikų kambario apšvietimas – 5 praktiniai patarimai

Kaip apšviesti vaiko kambarį, kad jis taptų draugiška, funkcionalia ir estetiška erdve? Šį klausimą užduoda daugelis tėvų, kurie susiduria su iššūkiu kaip sutvarkyti interjerą mažiausiems. Planuodami sukurti tobulą vaikų kambario apšvietimo išdėstymą, turime atsiminti keletą svarbiausių taisyklių. Mūsų straipsnyje pateikiame 5 praktinius patarimus, kurie padės puikiai apšviesti vaikų kambarį.

1. Suplanuokite atsipalaidavimo, žaidimo ir mokymo zonas

Vaiko kambario apšvietimas turi atlikti daugybę skirtingų funkcijų. Svarbu tinkamai suplanuoti šviestuvų išdėstymą taip, kad jie atitiktų svarbiausius vaiko poreikius. Pagrindinės sritys, kurios turėtų būti atskirtos mūsų vaikų kambariuose, yra: žaidimo, poilsio ir mokymo zonos.

Atsipalaidavimo ir miego zona yra vieta, kur vaikui reikia švelnios ir tolygiai išsklaidytos gražios, šiltos spalvos šviesos. Kaip funkcionalūs naktiniai šviestuvai puikiai tiks nešiojami šviestuvai su baterijomis, modernūs kinkietai ar šviestuvai su reguliatoriumi. Venkite ryškios, taškinės šviesos. Suteikite savo vaikui minkštą apšvietimą, kuris leis jam atsipalaiduoti ir ramiai miegoti naktį. Rinkitės šviestuvus iš natūralių medžiagų arba lengvo plastiko bei plataus spindulio kampo lemputes.

Žaidimų zona turėtų būti apšviesta pakabinamomis arba lubinėmis lempomis. Ryški ir patogi šviesa sukurs draugišką erdvę, kurioje vaikas žaisdamas ar susitikdamas su draugais galės vystyti savo vaizduotę ir pomėgius. Viršutinis šviestuvas turėtų tolygiai apšviesti visą interjerą, taip pat suteikti jam jaukią atmosferą. Tai bus įmanoma dėl plafonų, prožektorių, sietynų ir pakabinamų šviestuvų, kurie džiugina savo pasakišku dizainu.

Mokymo zona visų pirma apima tinkamą stalo apšvietimą. Jei norite sužinoti daugiau apie stalines lempas, kurios suteiks jūsų vaikui puikią aplinką skaitymam, piešimam ar atlikti namų darbus, būtinai perskaitykite mūsų straipsnį apie apšvietimą mokymui.

Vaikams Sviestuvai

2. Visų pirma saugumas!

Tinkamas vaikų kambario apšvietimas turėtų būti visiškai saugus. Tai galioja kaip lempoms, kurias montuojame interjere, taip ir jose naudojamoms lemputėms.

Planuodami mažesnio vaiko kambario apšvietimą, atsisakykite stalinių ir toršerų arba pastatykite juos vaikams nepasiekiamoje vietoje – ant aukštos komodos ar lentynos. Įdomi alternatyva tradiciniams naktiniams šviestuvams ir toršerams bus šiuolaikiški kinkietai. Juos nesunkiai pasistatysite virš vaikų lovos arba žaidimų zonoje - taip išvengsite galimybės, kad vaikas nuvers ar sugadins lempą.

Renkantis vaikiškų lempų šviesos šaltinį, geriau nepirkti tradicinių, halogeninių ir fluorescencinių lempučių. Tokio tipo šviesos šaltiniai įkaista iki aukštų temperatūrų jeigu yra naudojami ilgai, todėl kyla nudegimų rizika, kai liečiasi su oda. Jei norime savo vaikui suteikti patogų ir visiškai saugų apšvietimą, LED modeliai bus geriausias pasirinkimas.

LED apšvietimas turi daug privalumų:

  • Jis neįkaista, todėl nekelia grėsmės pasaulio smalsiems vaikams, kurie galėtų paliesti lemputę plikomis rankomis.
  • Jo gamyboje nenaudojamos kenksmingos cheminės medžiagos.
  • Jie atsparūs smūgiams ir sugaidinimams. Net jei žaidžiant jie nukentėjo, lemputės sulūžimo tikimybė yra maža.

3. Šviesos spalva – kuria bus tinkama?

Siekdami užtikrinti savo vaikui geriausias sąlygas vystymui, žaidimui, mokymui ir poilsiui, atkreipkite dėmesį į tinkamos apšvietimo spalvos pasirinkimą. Šviesa su šalta spalva padeda susikaupti ir susitelkti, todėl puikiai tiks mokymo zonoje. Ieškodami lempučių stalinėms lempoms, rinkitės modelius, kurių spalvinė temperatūra yra 5000-6000 K. Žaidimams skirtoje patalpos dalyje puikiai tiks neutrali šviesa. 4000 K temperatūros lemputės, naudojamos pakabinamajame ir lubiniame apšvietime, suteikia malonų apšvietimą, kuris neblaško dėmesio ir nevargina akių. Naktinių lempų ir kinkietų atveju, pastatyti poilsio zonoje, rinkitės šiltos spalvos šviesą. 3000-2200 K temperatūros lemputės suteiks interjerui jaukų charakterį, leis vaikui atsipalaiduoti ir ramiai užmigti.

Sviestuvai vaikams

4. Atsisakykite stipraus apšvietimo

Apšvietimas vaikų kambaryje negali būti per ryškus, kad neakintų ir nesukurtų nemalonaus akinimo efekto. Per stipri, sutelkta šviesa vargina akis ir neleidžia atsipalaiduoti. Venkite intensyvaus apšvietimo ir naudokite plataus, didesnio nei 180° spindulio kampo lemputes. Daugelis žmonių taip pat domisi, kiek liumenų turėtų turėti vaikų kambario apšvietimas. Į šį klausimą vienareikšmiškai atsakyti neįmanoma – viskas priklauso nuo interjero formos ir dydžio, taip pat nuo jį pasiekiančios dienos šviesos kiekio. Tačiau, neatsižvelgiant į šviesos šaltinio galią, mūsų vaiko kambario tobulą apšvietimą užtikrins šviestuvai, kuriuose lemputė lieka paslėpta. Audiniai arba pieno stiklo gaubtai padės apsaugoti vaiko regėjimą ir įneš į interjerą malonios auros.

5. Sukurkite draugišką erdvę

Vaiko kambario išdėstymas turi būti ne tik funkcionalus, bet ir estetiškas. Ieškodami šviestuvų vaikams, atsižvelkite į jų individualius poreikius ir pomėgius. Patiems mažiausiems vaikams tikrai patiks spalvingi gyvūnėlių, gėlių ir žvaigždžių formos šviestuvai. Elempos.lt internetinės parduotuvės pasiūlyme rasite didžiulį šviestuvų pasirinkimą, kuris džiugina spalvų, formų ir medžiagų įvairove. Vaikai nemažą dienos dalį praleidžia savo kambaryje – jų privati erdvė, kuri atlieka žaidimų kertės, mokymo ir jaukios miegamojo funkciją, turėtų suteikti saugumo ir komforto jausmą. Tinkamas spalvų derinys padeda sukurti tobulą erdvę, kad jos gerai paveiktų vaiką, o tuo pačiu kambarys atrodytų puikiai.

Patarimas jums. Pradėkite sekti mūsų neprilygstamą Facebook profilį dabar. Taip nepraleisite naujų pranešimų. Taip pat galėsite naudotis unikaliais nuolaidų kodais ir nemokamais gerbiamų interjero dizainerių patarimais..

Komentarai įrašui (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl